Navýšení výroby v Plzni

Home Navýšení výroby v Plzni

Panasonic navýší kapacitu výroby tepelných čerpadel v Plzni.

V roce 1996 firma Panasonic investovala, jako jedna z prvních japonských investic, v České republice do továrny v Plzni. V září 2018 zde začal Panasonic vyrábět tepelná čerpadla a do roku 2026 hodlá výrobu tepelných čerpadel ještě dále navýšit a přichystat stovky nových pracovních míst. S investicí 3,5 miliardy korun, by továrna měla být schopna vyrobit až 500 000 jednotek ročně a zásobovat celou Evropu. Volba pro továrnu v Plzni padla díky její logistické poloze v rámci Evropy a kvalifikovanému personálu, jež je velice dobře obeznámen s hromadnou výrobou. Plzeňský závod je jako jediný v Evropě, kdo vyrábí tepelná čerpadla Panasonic. 

Tepelná čerpadla vzduch-voda s v Plzeňské továrně vyrábějí od roku 2018 a jejich výroba stále roste, díky neustále poptávce z celého světa. Tepelná čerpadla v Evropě přispívají k redukci emisí CO2 o 9,16 milionu tun za rok a mohla by ušetřit v sektoru stavebnictví a průmyslu až 1,8 miliardy tun CO2 ročně.

Enrique Vilamitjana, výkonný ředitel Panasonic HVAC Europe, říká:

„V posledních několika letech byla tepelná čerpadla v Evropě žádaná, ale teď skutečně vidíme, jak tento trend zrychluje. Jde o region, který si je klimatické změny velice dobře vědom a velmi usiluje o renovaci a stavbu environmentálně příznivých domů. Naše výrobky na ohřev a chlazení tedy i nadále umožní zákazníkům i dodavatelům snižovat jejich uhlíkovou stopu. Spolu s naším v Německu sídlícím oddělením výzkumu a vývoje dokážeme navrhovat a vyrábět tepelná čerpadla, která uspokojí rostoucí potřeby našich evropských zákazníků.“